I NIEDZIELA ADWENTU

 „Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, 20 niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy”. List św. Jakuba 5,19-20

Te słowa od św. Jakuba stają się dla nas zadaniem na Nowy Rok Duszpasterski. Dzisiaj go rozpoczynamy. Dlatego proszę abyście odebrali Listy, które do Was napisałem, a tych których nie ma otrzymają pocztą. Wiem, będzie to parafię dużo kosztować. Jednak świadomość co się dzieje parafii jest kluczowa i obligatoryjna. Tym bardziej, że będą rewolucje w kartotekach. Jak będzie wyglądał Adwent. Roraty od poniedziałku do piątku będą o godzinie 7.00. Zapraszam dzieci z tornistrami, rodziców, dziadków kto może, będę się starał kończyć Mszę świętą o godzinie 7.35, jeżeli ktoś będzie musiał wyjść niech wychodzi zaraz po Komunii Świętej, przeżega się odmówi modlitwę dziękczynną i do pracy czy do szkoły. Komunia Święta to podstawa. Dlatego zapraszam do spowiedzi. Najlepiej złapać mnie za rękę i powiedzieć SPOWIEDZ!  W soboty zapraszam na godzinę 8.00. W niedzielę zapraszam dzieci na godzinę 11.30 zaczynamy kazania dialogowane. Temat Rorat o Duchu Świętym, bo rozpoczyna się drugi Rok Ducha Świętego. Wyjątkowo będzie 8 grudnia. Zapraszam rano na Mszę świętą a o godzinie 12.00 na Adorację i Godzinę Łaski. W niedzielę 9 grudnia odpust św. Mikołaja w Pawłowie. Niedziela Inwestycyjna, mam nadzieję, że św. Mikołaj pomoże zebrać ostatnią ratę. III Niedziela Adwentu tzw. Różowa. Tu rozpoczną się spowiedzi, opłatki, dekoracje itd. W naszej parafii rekolekcje od 16 – 19 grudnia.

17 grudnia opłatek Wspólnoty. 19 grudnia opłatek Róż Różańcowych. Spowiedź w Naszej Parafii 21 grudnia od godziny 16.00 księża będą tylko godzinę. Będzie trzeba się postarać, gdyż większość z nich jedzie na wieczorne Msze  św. do swoich parafii. Proszę zaplanujcie sobie ten czas.

Ostatnia Niedziela Adwentu i Wigilia. W Wigilię Msza święta o godzinie 16.00 dla dzieci i tych co mogą przyjść do Kościoła rozpocząć modlitwy przy Żłobku. Zaznaczam ta Msza święta nie znosi obowiązku obecności na Mszy św. 25 grudnia. To jest Msza św. dodatkowa! Jedynie obecność na pasterce, bo jest już Mszą św. po północy jest Mszą świętą świąteczną.

Zapraszam po opłatki, świec już nie ma. W najbliższym czasie będą nasze parafialne kalendarze z najpiękniejszymi zdjęciami Pana Andrzeja z ostatnich lat. Jak zapłacimy ostatnią ratę za marmur poproszę kamieniarza aby do świąt zainstalował ambonę. Dobrego czasu i oczekiwania z Matką Bożą!