Dziękuję za Bal Świętych.

Dziękuję za wczorajsze modlitwy, za obecność, za zupę i ciasta.

Dziękuję za składane ofiary na wypominki i Msze św. zbiorowe.

Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych.

Po Mszy św. o godzinie 10.00 będę modlił się na cmentarzu i święcił groby. Przejście indywidualne.

Jutro Dzień Zaduszny – dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, będą trzy Msze św. Modlitwy pierwszopiątkowe pozostawiam do indywidulanego pobożnego odmówienia. Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą. Różaniec za zmarłych o godzinie 16.30.

W I sobotę miesiąca Msza św. o godzinie 8.00, Adoracja i ok godziny 10.00 wyjadę do chorych.

W sobotę o 13.30 jest pogrzeb śp. Krystyny Sikorskiej z ul. Dworcowej.

Różaniec święty o godzinie 13.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Od soboty od 17.30 jest w naszej parafii Ks. Gość będzie głosił kazania i spowiadał przed każdą Mszą św. zapraszam do spowiedzi. Dlatego w niedzielę będziemy odprawiać Msze św. koncelebrowane.

Podczas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:

– stan łaski uświęcającej (jeżeli trzeba – spowiedź św.)

– przyjęcie Komunii Świętej

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego

– brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

– pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

Komunię Świętą można przyjąć przed lub po wykonaniu czynności związanej z odpustem. Z jednym przyjęciem Komunii św. może być związany tylko jeden odpust zupełny. Można więc, nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada wraz z pobożnym odmówieniem modlitwy za zmarłych, zyskiwać odpust zupełny, a Komunię św. w tej intencji można przyjmować wcześniej lub później, nawet przez kolejne niedziele.