Nie wstydzę się – prośba do każdego CIEBIE, którego znam i nie znam.

Nie wstydzę się prosić, nie wstydzę błagać o pomoc.

Nie dla mnie, nie dla kogoś, kto jest obok mnie, nie dla osób, które o to prosiły.

Tylko tak, od serca, proszę o pomoc dla mojej Parafii.

Po pięciu latach będziemy mieli wizytację biskupią.

Po 35 latach radujemy się małym jubileuszem powstania Parafii.

Po dwóch latach – prawie – jak tu jestem proboszczem, 13 czerwca będziemy konsekrować kościół. Konsekracja kościoła jest możliwa dopiero wtedy, gdy jest na stałe umiejscowiony kamienny ołtarz.

On już jest. Jednak, aby nadać blask prezbiterium i świątyni, potrzeba wielu innych prac. Tym bardziej chyba każdy rozumie, że używane rzeczy po 35 latach są nieco zniszczone i potrzebują renowacji.

Za kilka dni do kościoła wchodzą stolarze, aby zacząć odnawiać ławki, szlifować, malować, zmieniać tapicerkę. Tak się zadziało, że jest konieczna wymiana sprzętu nagłośnieniowego. Akustycy zadecydowali, że trzeba położyć nową instalację, wymienić głośniki i wzmacniacz. Ten, który do tej pory często nam dokuczał, okazało się, że nie nadaje się do kościoła, tylko na scenę.

Stolarze odnowią też drzwi wejściowe.

Kolejny etap prac, to położenie nowej instalacji, przykrycie instalacji tynkiem. Niezbędne jest kucie ścian, a przy tej okazji zmienimy usytuowanie ekranu do wyświetlania tekstu.

Pani artystka wykona w tym czasie też zamknięcie do relikwiarza, aby tabernakulum i relikwiarz były kompletem.

W tym samym czasie witrażysta zajmie się zniszczonymi przez nawałnice witrażami.

Dekarz zajmie się dachami i rynnami, gdyż na kościół spadło drzewo podczas nawałnicy.

Panowie z firmy budowlanej zajmą się uszczelnieniem wieży i położą nową papę – na wieży i na dachach nad wejściem do kościoła, nad biurem parafialnym i zakrystią.

Wiem, że w kwietniu ma dojechać sejf, który jest konieczny do bezpiecznego przechowywania paramentów liturgicznych –  taki jest wymóg kanoniczny.

Wreszcie odbędzie się malowanie wnętrza kościoła.

Wymagany jest remont dwóch budynków gospodarczych i dachu plebanii. Nawałnica zniszczyła dachy, powaliła drzewa wokół kościoła i plebanii – ze skutkami tego nocnego szaleństwa walczymy do dzisiaj dnia.

Przed wizytacją potrzeba odmalować wnętrze plebanii.

Na zakończenie prac kamieniarz położy posadzkę w prezbiterium i na schodach przed ołtarzem.

Wiem, że tak po ludzku to nie jest możliwe, aby zakończyć prace i to wszystko do 20 maja. Ale jeśli jesteśmy Bożą wspólnotą, to może się uda, a Duch Święty pomoże.

Dzisiaj dzielę się z Wami tymi słowami i zapraszam do Żalna, do naszej Parafii.

Zapraszam i proszę, jeżeli możesz pomóc mojej Parafii w udźwignięciu tych zadań, to niech Pan Bóg będzie dla Ciebie miłosierny i niech błogosławi.

Zaplanowane działania w Żalnie pozostaną po nas, będą z nich korzystać kolejni ludzie.

A jeśli jesteście wierzący, módlmy się wspólnie: Panie Jezu, tyle razy wyprowadzałeś mnie z odmętu troski. Ukazywałeś mi wielkie miłosierdzie. Tyloma znakami objawiłeś swą obecność wśród nas. Wierzę, że i tym razem pomożesz.

Matko Boża Nieustającej Pomocy uciekamy się pod Twoją obronę z naszymi prośbami!

Przyprowadź nas, wskaż, pokaż nam ludzi, którzy mogą nam pomóc.

… błagam  – HELP ME – Apel do ŚWIATA

prosim
per favore

בבקשה

Może chlałbyś mi pomóc w układaniu korporałów, może miałbyś ochotę umyć szyby w biurze, może miałbyś ochotę zasiać łąkę, może masz czas pograbić wokół kościoła, może masz ochotę zadbać o czystość w salce. Chcesz poukładać figurki na strychu? Dom Aniołów czeka na porządki. Trzeba przyciąć drzewa. Może masz czas, aby pomalować drzwi i okna. Chcesz wypisać dwieście kopert. Potrzebuję pomocy informatyka, malarza, cieśli i stolarza. Przydadzą się ręce murarza i elektryka. Potrzebuję pomocy kucharki i osób do sprzątania. Ogrodnik przydałby się – najlepiej cała ekipa. Proszę Cię mój Parafianinie, abyś pomyślał, kiedy masz czas i możesz do 4 maja pomóc mi w przygotowaniu plebanii, kościoła i otoczenia do wizytacji Komisji Kurialnej.

A jeżeli jest ktoś wśród moich znajomych i przyjaciół to proszę o szczyptę pomocy! Kolejny raz czasu, poświęcenia i serca dla mojej Parafii.

Mogę tylko skromnie prosić.

Symboliczna 1 PLN – „ZŁOTÓWKA”

POMOCY! POMOCY! POMOCY*

Nr konta parafialnego: 15817400040019773920000001