Jak będzie wyglądał Adwent, Boże Narodzenie i koniec roku?

Chcę Was zaprosić na Drogę Adwentową – Drogę Światła, w Nowy Rok Liturgiczny z Duchem Świętym.

Droga Światła to kolejne dni powszednie w świetle Eucharystii, porannego blasku Roratki. To cztery niedziele oczekiwania na Boże Narodzenie.

Po sierpniowej nawałnicy w niedzielę, wysłuchaliśmy czytania z Księgi Królewskiej: „Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały szła przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze – trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu – szmer łagodnego powiewu”.

Te słowa przypominają mi się dzisiaj, dlatego chcę zaprosić Was do modlitwy, do dziękczynienia Panu Bogu za życie, za dar życia i ocalenia. Za to, że tyle osób, parafii, instytucji, przyszło nam z pomocą. Chcę Was poprosić o modlitwę za tych, którzy niosą nam pomoc. Chciałbym razem z Wami zawierzyć naszą Parafię Bogu i prosić o obfite dary Ducha Świętego. Ten Nowy Rok Liturgiczny jest dla nas zadaniem, abyśmy jeszcze bardziej rozwinęli skrzydła. „Ja mam się umniejszać aby On mógł wzrastać”

Poproszę i młodszych, i starszych – przychodźcie do kościoła na Roraty ze świecami. Idźcie drogą z zapalonymi lampionami. Budźcie ludzi, dawajcie światło świadectwa swej wiary. Proszę rodziców, aby pomogli swoim dzieciom w dotarciu na Roraty. Ministrantów proszę o obecność, o troskę o kościół. Podczas Rorat przed kościołem będziemy zbierali na figurę latarnika do szopki.

Roraty będą trwały ok. 30 minut, do szkoły zdążymy na lekcje. W dzień Świętego Mikołaja 6 grudnia będziemy obdarowywać się upominkami, tym razem najbardziej potrzeba, abyśmy dzielili się świadomością i wiedzą, iż św. Mikołaj był biskupem w IV wieku. Poczytajcie proszę Dobre Nowiny. Za tydzień niedziela, w której będziemy brać udział w „Mikołajkowej Przystani”. Będzie wesoło. Święty Mikołaj i Gwiazdor w roli głównej.

W piątek 8 grudnia będziemy wspominali Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. To jest wyjątkowy dzień, uroczystość!

W tym miesiącu zostanie powołana Rada Parafialna Ekonomiczna i Duszpasterska. Spotkanie nowych członków odbędzie się 15 grudnia, o godzinie 18.00 w plebanii.

W niedzielę radości, 17 grudnia, będziemy przeżywali skromny Jarmark Świąteczny, podczas którego będziemy mogli wykonać rodzinne zdjęcia z Dzieciątkiem Jezus. Jeszcze nie wiemy, w które dni, jednak w tym czasie do świąt, rozpoczniemy drugi etap przebudowy prezbiterium, będziemy powiększać powierzchnię prezbiterium, nalewać stopnie. Będą małe utrudnienia, jednak do świąt uda się zakończyć prace. Nie wiem jeszcze kiedy będzie u nas spowiedź. Czekam na spotkanie z księżmi z dekanatu. Proszę jednak, aby nie czekać, nie zwlekać, tylko przeżywać Adwent w łasce uświęcającej. Wiem już, że 18 grudnia będzie spotkanie opłatkowe Wspólnoty Dobrego Pasterza. Dnia 20 grudnia będzie spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Franciszkanów Maryi, dla ministrantów i lektorów spotkanie 22 grudnia.

Wigilia jest w niedzielę, zatem Msze święte do południa o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. O północy Pasterka.

Nie mogę odprawić kolejnej Mszy świętej dla dzieci, dlatego w pierwsze święto Msze święte o 10.00 i 11.30. W drugie święto  – 8.00, 10.00, 11.30.  W dniach 27 i 28 grudnia będzie możliwość przyjęcia indywidualnych kolęd, po ustaleniu terminu i godziny. W sylwestra Msze święte jak w niedzielę. Nie będzie wieczornej Mszy świętej. Natomiast w Nowy Rok spotkamy się o godzinie 10.00, 11.30 i 15.00. A co będzie dalej, zobaczymy jak Bóg da!