Droga Krzyżowa z Juventusem – to kolejna Żalińska Droga Krzyżowa, ale jakże inna. W wielkim skupieniu słuchaliśmy pięknie śpiewanych rozważań cierpienia i śmierci Jezusa Chrystusa. To muzyczne przeżycie głęboko zapadło w nasze serca. Wzruszenie malowało się na naszych twarzach. Głęboko zastanawialiśmy się nad treścią śpiewanych słów i wczuwaliśmy się w sytuację Jezusa, który z miłości do nieprzyjaciół swoich i oddał za nich życie.

Czas Wielkiego Postu skłania nas do zatrzymania się i zastanowienia nad sensem cierpienia, a w szczególności cierpienia w imię miłości do człowieka. Próbujemy zrozumieć i docenić to, co zrobił dla nas Chrystus. To czas na zmianę świata na lepsze, naprawy wyrządzonych krzywd, zmiany przede wszystkim siebie samych. To czas na okazanie drugiemu człowiekowi szacunku i miłości, którą otrzymaliśmy od Chrystusa umierającego na krzyżu.

Czy muzyczna Droga Krzyżowa pomogła nam zrozumieć sens codziennego dźwigania krzyża?

Na to pytanie niech odpowiedzą sami uczestnicy tej szczególnej Drogi Krzyżowej.