13.11.2016 roku

1. XXXIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
  1. Dziękuję za modlitwy, życzenia, obecność i prezenty. Dziękuję Różom Różańcowym za intencję Mszy św. Radzie Parafialnej, Dziękuję Franciszkanom Maryi, Nauczycielom, Rodzicom, Młodzieży i Dzieciom. Dziękuję za „Margaretkę”.
  2. Przez cały tydzień trwa Nowenna przed JUBILEUSZOWYM AKTEM PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Tekst jest zamieszczony w Gazetce Parafialnej. Proszę w domu go przeczytać zastanowić się i za tydzień wspólnie będziemy modlić się po Mszy św.
  3. We wtorek zapraszam Franciszkanów Maryi na spotkanie po Mszy św. do plebanii.
  4. W środę zapraszam na Różaniec o 16.30 i na Mszę św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Za tydzień kolekta na WSD w Pelplinie.
  6. Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata  o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. Za tydzień 21 listopada po wieczornej Mszy św. spotkanie osób które chciałyby należeć do wspólnoty która ma zawiązać się w naszej parafii. Chciałbym z młodszymi i starszymi razem tworzyć, organizować naszą parafię. Będziemy modlić się, organizować festyny, nakręcać filmy, dekorować kościół itd. Pomyśl, może znajdziesz godzinę czasu w tygodniu dla Chrystusa i Kościoła?
  1. Nasza szkoła będzie drukowała kalendarze z fotografiami naszych dzieci i młodzieży z Żalna. Zdjęcia zostały zrobione podczas Balu świętych. Koszt kalendarza 12 zł. Zamówienia w sekretariacie szkoły. To są dobre prezenty dla rodziny na święta.
  1. Dnia 9 grudnia nasza młodzież z gimnazjum jedzie na pielgrzymkę do Pelplina. Wyjazd o godz. 8.00. Powrót ok 15.00. Kto chciałby dołączyć? Zapraszam.