30.10.2016 roku

1. XXXI Niedziela Zwykła
  2. Dziękuję za troskę i opiekę podczas mojej nieobecności. Za przygotowanie kościoła, plebanii, posiłki dla księży. Dziękuję za dobro, którego tyle doświadczyłem.
  3. Pielgrzymka była piękna, poczytacie o niej w dzisiejszej gazetce parafialnej. Modliliśmy się za Was u MB Nieustającej Pomocy. Przywozimy błogosławieństwo od Papieża. Pasyjka na krzyż kupiona. Krzyż uroczyście będzie wniesiony w Wielki Piątek.
  4. Dziękuję rodzicom uczniów za przygotowanie strojów na Bal Świętych i Aniołów. Będzie pamiątkowy kalendarz na cały rok. W poniedziałek zapraszam dzieci w strojach świętych na Różaniec i śpiewy do kościoła na godz. 16.00.
  5. Młodzież zapraszam na Mszę św. w poniedziałek na godz. 17.00 i po Mszy św. na spotkanie w plebanii. Kto może przynosi ciasto dyniowe.
  6. Papieska intencja modlitewna na listopad: „Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.” W tej intencji proszę modlić się na Anioł Pański.
  7. 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych – nie zmarłych.
  8. Proszę o odprawienie Różańca za zmarłych przed Mszą św. o godz. 9.30.
  9. 1 listopada procesja na cmentarzu po Mszy św. o godz. 10.00. Jeżeli procesja się przedłuży, proszę w kościele odmówić Różaniec. Msza św. o 11.30 – jak w niedzielę.
  10. Pamiętajcie proszę: znicze, kwiaty – nic nie dają zmarłym! Msza św., Komunia Św., Różaniec, odpusty za zmarłych, modlitwa indywidualna – to jest jedyna i skuteczna pomoc dla dusz w czyśćcu cierpiących.
  11. Od popołudnia 1 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Za nawiedzenie kościoła oraz za modlitwę: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”.
  12. Od 1 – 8 listopada codziennie jeden raz można otrzymać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.
  13. 1 listopada nie będzie wypominek. W intencji wypominek modlimy się codziennie od 2 do 8 listopada o godzinie 16.30 wraz z Różańcem. W niedzielę 6 listopada – przed Mszą św. o 8.00 i 10.00.
  14. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) przypada na 2 listopada. Msze św. tego dnia o godz. 15.00, 16.00, 17.00. Po wieczornej Mszy św. Nowenna.
  15. 3 listopada – pierwszy czwartek miesiąca. O 16.30 Różaniec i wypominki. Na Mszę św. o 17.00 zapraszam w szczególności myśliwych, leśników, hodowców koni, tych, którzy jeżdżą konno. Jest to dzień wspomnienia św. Huberta. W tym dniu poproszę o obecność młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
    Most modlitewny z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie
  16. 4 listopada – pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Proszę o przyjście do spowiedzi jak najwcześniej, gdyż o 16.30 rozpocznie się Różaniec za zmarłych i wypominki.
  17. 5 listopada – pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8.00 Msza św. do Niepokalanego Serca NMP. Adoracja i Różaniec. Do chorych wyjdę ok 9.30.
  18. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. dr Adam Kałduński – Kanclerz naszej Kurii Pelplińskiej. Podczas tej niedzieli kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezjalne.
  19. Dziś, przy wyjściu z kościoła, ministranci będą rozdawać obrazki z modlitwą i historią ikony MB Nieustającej Pomocy z Rzymu. Przywiozłem po jednym obrazku na rodzinę.
  20. Zdrowaśki jednorazowe, roczne i Msze św. zbiorowe, przyjmuję po każdej Mszy św.